Kino Máj vybavení

Kinosál byl kompletně zrekonstruovaný v roce 2010.

Oproti původnímu počtu 292 sedaček má nyní 198 míst, 6 zásuvných řad a 3 pevné řady s kinosálovými křesly umožňují divákovi komfortní sezení při sledování filmu, celkem 9 řad po 22 místech. Kinosál má nové stropní podhledy, osvětlení, vzduchotechniku, akustické obklady, podlahy, topení. Zařízení hlavní opony bylo kompletně zrepasováno, opona vyčištěna. Bylo nainstalováno promítací plátno průzvučné, plastové se standartní perforací o rozměrech 9,7 x 4,2 m. Byly vyměněny nové masky plátna a průzvučná maskovací opona včetně horního řasení.

DIGITALIZACE OBRAZU

Součástí modernizace kina Máj je i jeho digitalizace podle celosvětově uznávaného standardu DCI – nejvýkonnější projektor japonské firmy NEC NC 3200S, lampa 6kW, výkon 31.000 lm. Tento výkon postačí i pro implementaci moderní 3D projekce systému DOLBY. Systém používá pasivní polarizační brýle, které se po každém použití myjí v myčce při teplotě 65 stupňů Celsia . O bezpečnost filmů a jejich přehrávání se stará špičkový server DOREMI 2K4.

DIGITALIZACE ZVUKU 

Sál je vybaven digitálním zvukovým systémem Dolby Digital Surround EX, součástí je zvukový procesor Dolby CP 650, který s Dolby Sorround EX dekodérem umožňuje přehrát zvukové formáty: mono, stereo, Dolby Surround, Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Surround EX. Součástí systému je zvukové zařízení pro nedoslýchavé, kteří si mohou u vstupu do kina zapůjčit radiová sluchátka. Digitalizaci zvuku i obrazu podpořil částkou 1.200.000 Kč Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie.